סיכומונה נפתח מחדש לעריכה! על מנת לערוך סיכומים נדרש לפתוח חשבון.

שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מ
ביטויי הפריחה והשפע בשנות ה- 20
# '''השקעות בבורסה:''' בארה"ב התפתחה תופעה חדשה של רצון להרוויח כסף ומהר, והערצה של אנשים עשירים. השיטה החדשה והמהירה להרוויח כסף הייתה בבורסה שהייתה דבר חדש יחסית וצברה תאוצה.
באותן שנים, הבורסה בניו יורק הפכה להיות המרכז הכלכלי העיקרי של ארה"ב. אזרחים רבים השקיעו כסף במניות מתוך שאיפה לרווחים גדולים ומהירים. הבנקים מצדם העניקו אשראי גדול הן ליזמים והן לאזרחים.
# 2. '''פריחה תרבותית:''' ארה"ב של שנות ה-20 חוותה פריחה תרבותית, הנשים קיבלו יותר זכויות ולבושם נעשה יותר חושפני, מוסיקת הג'אז התפתחה והיה מעמד שווה (למראית עין) לשחורים ויהודים. הייתה הרגשה של חופש, בגלל שלאנשים היה שפע.# 3. '''תעשיית המכוניות:''' התפתחה באופן מואץ עד לייצור של 30 מליון כלי רכב במהלך שנות העשרים. המפורסמת ביותר היא מכונית הפורד שיוצרה בשיטת "הסרט הנע". שיטה זו איפשרה ייצור מכונית זולה והפכה לסמל שפע עבור העם האמריקני. הפופולריות של מכוניות פורד הייתה גדולה כל כך שעד מהרה עברה חברת פורד את סף ה- 20 מיליון מכוניות. תעשיית המכוניות דרשה פועלים רבים והגבירה בכך את קצב העיור. תעשייה זו תרמה לפיתוחן של תעשיות נוספות שאפשרו למליוני אנשים להתפרנס ולהתבסס.# 4. '''תהליך העיור:''' החל מתחילת שנות ה- 20 צומחות בארצות הברית ערי-ענק ואחוז האנשים הגר בערים גדל.
==ביטויי שמרנות==
21
עריכות

תפריט ניווט