סיכומונה נפתח מחדש לעריכה! על מנת לערוך סיכומים נדרש לפתוח חשבון.

הכנת מנעול אימון

מתוך סיכומונה, אתר הסיכומים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חזרה למדריכים:פריצת מנעולים
חזרה לסיכומונה מדריכים


מנעול אימון נועד להיות מנעול עליו ניתן ללמוד איך לפרוץ מעולים. כיוון שלהתחיל לפרוץ על ההתחלה מנעול רגיל המכיל בדרך כלל 5 פינים זו משימה קשה נפרק מעול ונרכיב אותו מחדש בלי חלק מהפינים.

ראשית צריך להשיג את הדברים הבאים:

  • מנעול לדלת פשוט (מהסוג שקונים ב 20 שקל ונראה כמו האחד בתמונה או דומה לו).
  • מסורית מתכת קטנה.
  • פינצטה.
  • מברג קטן.

Lock1.jpg

המנעול בנוי משני חלקים. כדי להוציא את הפינים עלינו לפרק החוצה את הגליל (הצילינדר) שמסובבים אותו על ידי המפתח. ראשית נפרק את המנעול לשני חלקים על ידי ניסור החלק המחבר. Lock2.jpg

אחרי שגמרנו לנסר את המנעול נוציא את כל החלקים שיושבים באמצע בין שני החלקים העיקריים של המנעול. Lock4.jpg

כעת הכנס את המפתח למנעול וסובב אותו כרבע סיבוב. בעזרת שני מברגים או כלי דומה שחרר בזהירות את הטבעת (זו טבעת אם צד אחד פתוח) המונעת מהצילינדר לצאת החוצה כעת הוצא בזהירות את הצילינדר בלי לאבד את הקפיצים ופיני-הקפיצים שעלולים לקפוץ החוצה.

  • כדאי לשמור את כל הפינים אותם לא מחזירים חזרה על מנת שאחר כך יהיה ניתן להשתמש בהם.

הכנס מחדש חלק מהפינים (ביחד עם הקפיצים ופיני-הפיצים). הכנס בזהירות את הצינידר חזרה למקום וסובב אותו חזרה למצב נעול. אחרי הצילינדר ננעל הכנס מחדש את הטבעת (אותה אחת ששחררת מקודם). אחרי שהכנסת את הטבעת סיימת להכין את מנעול האימון.

תחילה כדי להתאמן על מנעול עם פין אחד כדי לקבל את התחושה של השימוש בכלים. לאחר תרגול קטן. כדי להעלות פין-פין את מספר הפינים שבמנעול תרגול. לאחר מכן ניתן לשחק עם סידורים שונים של הפנים במנעול על מנת לתרגל יותר מצבים.